Strona główna | Mapa serwisu|

Gimnazjum > Budowa Gimnazjum

Budowa Gimnazjum

Budowa Gimnazjum w Mieszkowicach (2000 - 2004)

„Koniec wieńczy dzieło”

Inwestor: Gmina Mieszkowice

Wykonawca: Przedsibiorstwo Handlu i Usług „DREWEX” w Mieszkowicach

Pierwszy szpadel pod budowę gimnazjum w Mieszkowicach wbito 27 września 2000 roku. Projekt budynku opracował architekt inżynier Piotr Anuszkiewicz. Wykonawcą inwestycji w drodze przetargu została lokalna firma "Drewex" w Mieszkowicach.

10 listopada 2000 r. podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej z okazji wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę gimnazjum prezes firmy Ryszard Niedźwiecki zadeklarował skrócenie prac o dwanaście miesięcy. Czas pokazał, że nie udało się jej zrealizować ze względu na ograniczone możliwości finansowe samorządu gminy, który bez znaczącego wsparcia z zewnątrz wziąć na siebie większość kosztów inwestycji.

Po prawie czterech latach budowy inwestor i wykonawca oddają do użytku obecnych gimnazjalistów jak i przyszłych pokoleń budynek o powierzchni 2783 m2 . Składa się na nią m.in. piętnaście izb lekcyjnych i ich zaplecza, biblioteka, czytelnia, świetlica i szatnie oraz zaplecze sali gimnastycznej. Odtąd szkolna społeczność dysponuje nowoczesną pracownią komputerową i jedenastoma gabinetami do nauczania poszczególnych przedmiotów. Całość przedstawia się imponująco.

email: gimbusek@poczta.fm