Strona główna | Mapa serwisu|

Gimnazjum > Aktualności

Wrzesień 2008

Inauguracja roku szkolnego 2008/2009

Pierwszego września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Najpierw spotkaliśmy się na nabożeństwie w kościele. Odprawił je ksiądz Marcin Krzemień, nowy wikariusz naszej parafii i katecheta w gimnazjum. Następnie odbył się uroczysty apel. Udział w nim wzięli zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.

Podczas tej części uroczystości, inaugurujących nowy rok szkolny, wraz z zaproszonymi podziękowaliśmy p. Marii Bieniek – Przespolewskiej za siedmioletnią pracę na stanowisku dyrektora naszego gimnazjum. Następnie powitaliśmy p. Ryszarda Lejmana, który został nowym dyrektorem placówki.

Ten dzień miał szczególne znaczenie dla uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę w naszej szkole. Złożyli uroczyste ślubowanie, w którym zobowiązali się do przestrzegania szkolnych norm i zasad.

Na koniec głos zabrali zaproszeni goście. Pan Czesław Kijo, wiceburmistrz Mieszkowic, życzył szkolnej społeczności spełnienia marzeń, z którymi rozpoczynamy ten rok szkolny. Po zakończeniu uroczystego apelu uczniowie poszczególnych klas spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Pamiętamy o 1 września 1939 r.

Po uroczystościach inaugurujących nowy rok szkolny delegacja naszego gimnazjum, wraz z pocztem sztandarowym, uczestniczyła w obchodach sześćdziesiątej dziewiątej rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Wspólnie z przedstawicielami kombatantów, władz Mieszkowic, szkół i instytucji złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem na cmentarzu wojskowym w Siekierkach.

Przydatne informacje dla uczniów i rodziców

Gabinet pedagoga szkolnego służy pomocą w następujących dniach i godzinach:

Poniedziałek – od 9.30 do 14.30

Wtorek – od 12 do 17

Środa – od 8 do 12

Czwartek – od 8 do 14

Piątek – od 9 do 14

Gabinet profilaktyczny:

Wtorek – od 7.25 do 15

Środa – od 11 do 15

Czwartek – od 7.20 do 11

Piątek – od 11 do 15

Dyrekcji szkoły, nauczycielom, uczniom i ich rodzicom w nowym roku szkolnym życzymy jak najwięcej satysfakcji, zdrowia i zadowolenia z osiąganych wyników.

Wszystkiego dobrego!!

email: gimbusek@poczta.fm