Strona główna | Mapa serwisu|

Gimnazjum > Historia szkoły

Historia szkoły

Historia naszej szkoły zaczła się 15 marca 1999 roku. To w tym dniu uchwała Rady Miejskiej w Mieszkowicach powołała do życia gimnazjum, w którym uczymy się i pracujemy. Niespełna pół roku później rozpoczęliśmy pierwszy rok szkolny w niedawno powołanej placówce. Ślubowanie pierwszoklasistów odebrał pierwszy dyrektor Gimnazjum w Mieszkowicach, p. Anna Pankratow. Do rozpoczęcia roku szkolnego 2004/2005 uczyliśmy się w budynkach szkół podstawowych w Mieszkowicach, Troszynie i Zielinie 27 września 2000 roku wbito pierwszy szpadel pod budowę siedziby naszej szkoły.

Wreszcie 1 września 2004 roku inaugurowaliśmy rok szkolny w budynku przy ulicy Techników 4. Nieco ponad dwa miesiące później, 5 listopada 2004 roku, nadaliśmy naszemu Gimnazjum imię Noblistów Polskich.

email: gimbusek@poczta.fm